Geografia. Oblicza geografii 1 – Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom podstawowy. Klasa 1. Nowa Era

Oblicza geografii 1 – zakres podstawowy

Oblicza geografii 1 – zakres podstawowy, to najlepszy na rynku, spełniający warunki bieżącego programu szkolnictwa podręcznik dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ułatwia opanowanie materiału z zakresu ogólnej geografii fizycznej na poziomie podstawowym. Autorzy Roman Malarz i Marek Więckowski, we współpracy z wydawnictwem Nowa Era, stworzyli jasne, przejrzyste i intuicyjne narzędzie do pracy z myślą o młodych ludziach, które przyczyni się do przyśpieszenia procesu przyswajania wiedzy geograficznej.

Podstawa programowa w jednym podręczniku

W swojej treści nie zawiera tylko teorii, lecz umożliwia uczniom wykonywanie zadań praktycznych, takich jak: praca z solidnie wykonanym arkuszem mapy turystyczno-topograficznej, a także zawiera sekcję “Sprawdź, czy potrafisz!”, w której uczeń może szybko powtórzyć opanowany materiał i sprawdzić swoją wiedzę z każdego rozdziału. To ułatwienie dla uczniów, a także nauczycieli, ze względu na przemyślaną konstrukcję i możliwość zadania prac domowych, które pomogą uczniom przygotować się do kolejnych lekcji. Rozdziały są rozpisane tak, aby na jedną jednostkę lekcyjną przypadał jeden temat. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki opis, który informuje ucznia o tym, czego dowie się w ramach najbliższych lekcji, a kończy się podsumowaniem, czyli zebranymi najistotniejszymi informacjami w pigułce.

Ciekawostki geograficzne

Dzięki sekcji “Okiem geografa” oraz ciekawostkom z serii “Czy wiesz, że…” uczeń może poszerzać swą wiedzę, która jest praktyczna i dotyczy zagadnień, które przydają się w codziennym życiu. Nie tylko objaśnia pojęcia, które wchodzą w skład podstawy programowej, lecz urozmaica je o bardziej wnikliwe spojrzenie na daną sprawę.

Dlaczego Oblicza geografii 1 – zakres podstawowy to dobry wybór?

Z wielu pozycji na rynku, ta jest główną, na której bazuje swoje kształcenie większość szkół w Polsce. Dlaczego?:

– napisana jest przystępnym i nieskomplikowanym językiem,

– zawiera arkusze map potrzebne do wykonywania zadań,

– to skondensowana wiedza, teoria i zadania praktyczne w jednej książce,

– w zestawie zawiera płytę CD, na której znajdują się interaktywne zadania z zakresu geografii na poziomie podstawowym.